Kanceri , diabeti dhe zemra , shkaktaret kryesor te vdekjeve

Shko poshtë

Kanceri , diabeti dhe zemra , shkaktaret kryesor te vdekjeve

Mesazh  Admin prej Sat May 14, 2011 9:54 am

Sëmundjet kronike si kanceri, problemet e zemrës dhe diabeti kanë arritur nivelet e epidemisë në shkallë globale.
Këto sëmundje së bashku shkaktojnë më shumë vdekje në botë se sëmundjet ngjitëse si malarja, SIDA apo
tuberkolozi.
Të dhënat janë bërë të ditura nga Organizata Botërore e Shëndetësisë.

Admin
Admin

Numri i postimeve : 97
Join date : 14/05/2011

Shiko profilin e anëtarit http://gjithqka-per-mjeksi.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi